Wydaliśmy

Publikacja wydana w ramach projektu : „Środowiskowy program profilaktyki jako systemowe rozwiązania w środowisku lokalnym ukierunkowane na wspomaganie ucznia w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu. Uruchamianie lokalnych zasobów instytucjonalnych i ludzkich dla wspierania szkół w prowadzeniu skutecznych działań wychowawczych i profilaktycznych.” 
Środowiskowy program


MEN
Finansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Edukacji Narodowej

Do pobrania PDF

APLIKACJA - Niezwykłe Przygody Zwykłego Zimorodka


Koncepcją aplikacji jest ukazanie fenomenu przyrodniczego jaką jest Dolina Narwi pełniąca funkcję ostoi dla ogromnej ilości rzadkich gatunków ptaków. Głównym bohaterem jest młody zimorodek zwyczajny, którego losy – rok życia, wplecione są w tło niezwykłej przyrody i podzielone na dwa cykle istotne ze względu na migrację czy np. okres lęgowy – wiosna/lato oraz jesień/zima.

Zimorodek

Poniżej linki do pobrania aplikacji:

1. Link do aplikacji na PC

2. Link do aplikacji na Androida

 
UWAGA!
Po pobraniu aplikacji na PC należy, przed instalacją, kliknąć prawym przyciskiem myszy na plik: Niezwykle przygody zwyklego zimorodka.exe, wybrać z menu - Właściwości, a następnie na samym dole okna zaznaczyć opcję - Odblokuj i zatwierdzić przyciskiem - Ok. Teraz można przejść do instalacji dwókrotnie klikając na: Niezwykle przygody zwyklego zimorodka.exe, lewym przyciskiem myszy. 
Powyższa procedura wynika z faktu, iż jest to nasza autorska kompilacja pliku instalacyjnego i zapewniamy, że nie ma żadnego ryzyka z tym związanego.

Kreatywny Obraz Twórczości (KOT) – program edukacji artystycznej w obszarze sztuk wizualnych.

 

Oddajemy w ręce dzieci, nauczycieli i edukatorów prowadzących edukację plastyczną nowego Multibooka, którego autorem jest zespół Fundacji Drabina Rozwoju. Aplikacja składa się z 2 opowiadań o przygodach rodzeństwa Jasia i Małgosi, interaktywnych gier i quizów. Dzieci zgłębiają tajnik świata malarstwa i fotografii, poznają dzieła wybitnych polskich artystów. Interaktywne narzędzie pozwala być dziecku świadomym i wrażliwym odbiorcą sztuki. Nauczycielem i edukatorom wraz z Multibookiem udostępniamy e-instrukcję, która mamy nadzieję stanie się inspiracją do prowadzenia ciekawych zajęć.

 

Opowiadania w Multibooku czyta Maria Seweryn!

Zachęcamy do bezpłatnego pobrania i korzystania. Kliknij w obrazek poniżej:
 

 

Kreatywny Obraz Twórczości – program edukacji artystycznej w obszarze sztuk wizualnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 Działanie na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu

Projekt "Bezpieczny Internet" jest realizowany jako zadanie publiczne przez Fundację Drabina Rozwoju i Fundację Odkrywców Innowacji na zlecenie Ministra Cyfryzacji i Administracji.


„Agencja Detektywistyczna T&T” to trzy opowieści detektywistyczne dla dzieci. Rodzeństwo Tońka i Teoś prowadzą dochodzenia w sprawie tajemniczych zdarzeń, w które uwikłani są ich koledzy i koleżanki ze szkoły. Wszystkie sprawy łączy jeden wspólny element – Internet. Śledztwo z komputerami w tle trzyma w napięciu do ostatniego dialogu. Ostatecznie jednak notatki sprawy 313, 333 i 400 trafiają do przegródki „DOCHODZENIE ZAMKNIĘTE”.

 

Multibook powstał w ramach projektu „Bezpieczny Internet”, którego celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu i poruszania w cyberprzestrzeni. Autorem treści jest Pan Rafał Skarżycki, nasz zespół zadbał o wykonanie, oprawę graficzną i udźwiękowienie multibooka. W środku znajdują się gry i zabawy, które przetestują detektywistyczne zdolności najmłodszych użytkowników Internetu. Zachęcamy dzieci i ich rodziców do bezpłatnego pobrania multibooka klikając w obrazek poniżej:Multibook

 

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Mali Mieszkańcy Doliny Narwi

 

W ramach projektu „Mali Mieszkańcy Doliny Narwii” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie powstała interaktywna gra edukacyjna. Celem aplikacji jest edukacja ekologiczna dzieci w wieku 5-8 lat. Bardzo ważnym zadaniem naszej multimedialnej aplikacji z grami jest wykształcenie u dzieci. poprzez zabawę, szacunku do przyrody oraz pokazanie że jest ona bardzo ważna dla człowieka i należy o nią dbać.

Dzieci poprzez zagadki, quizy, proste gry komputerowe dowiedzą się jakie gatunki ptaków zamieszkują obszar Doliny Dolnej Narwi oraz które z tych ptaków są pod ochroną. Dowiedzą się również jak wyglądają ptaki, jakie są między nimi różnice, dlaczego niektóre ptaki odlatują na koniec lata, a inne zostają. Bardzo ważnym zadaniem naszej multimedialnej aplikacji z grami jest wykształcenie u dzieci poprzez zabawę, szacunku do przyrody oraz pokazanie, że jest ona bardzo ważna dla człowieka i należy o nią dbać.

Multimedialna aplikacja dotyczy poniższych gatunków ptaków:

Derkacz - zanikający w Europie, wymaga urozmaiconych, rzadko koszonych łąk.

Żuraw - odbywa doroczne wędrówki na zachód Europy i północ Afryki. Przed odlotem gromadzą się duże stada na moczarach, tzw. zlotowiskach. Zwiększa liczebność dzięki ochronie podczas przelotów.

Kulon - trwa hodowla w warszawskim Zoo w celu przywrócenia w przyszłości tego gatunki nad Narew.

Batalion - każdy samiec jest inaczej ubarwiony,  słynie z widowiskowych walk samców o względy samic. Rozlewiska Narwi są ważnym miejscem żerowania podczas jego wędrówki.

Dubelt - zachowuje liczebność w dolinie Narwi chociaż powoli zanika. Bardzo tajemniczy mieszkaniec podmokłych łąk.

Bielik - dolina Narwi to zagłębie bielików, gdzie wiele młodych osobników zimuje i uczy się życia.

Błotniaki - 3 gatunki można obserwować w dolinie Narwi, co jest rzadkością w skali Europy. Gniazdują na ziemi i wymagają dzikich łąk, jakich nad Narwią jeszcze nie brakuje.

Ortolan - gatunek małego ptaka wędrownego, nieliczny ptak lęgowy o nierównomiernym zasięgu.

Zimorodek - jest ptakiem wędrującym jesienią z obszarów z kontynentalną do terenów z zimą łagodną, gdzie zbiorniki nie zamarzają.             

Rybitwa białoskrzydła - do niedawna bardzo rzadka, a teraz nad Narwią widok pospolity.

Zapraszamy do pobrania aplikacji ze strony http://mmdn.drabina.org

 

"Mali mieszkańcy Doliny Narwi - multimedialne gry dla dzieci dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,w formie dotacji, w kwocie 62.000,00 zł"


"Wyjątkowe Święta Kiko, Niko i Sokratesa" 


„Wyjątkowe Święta Kiko, Niko i Sokratesa”

 Okładka Kiko Święta
  • Autor: Leszek Zduń
  • Ilustracje: Agnieszka Madaj
  • Czyta: Leszek Zduń
  • Przedział wiekowy: 3-7 lat
  • Wydawnictwo: Dbajki.pl i Fundacja Drabina Rozwoju

 

      12,99 zł (w tym VAT)„Wyjątkowe Święta Kiko, Niko i Sokratesa” to kolejna z serii, a druga multimedialna, książeczka opowiadająca o rodzeństwie i ich kocie – filozofie. Jest to pięknie ilustrowany
i udźwiękowiony audiobook, z animacją i zabawami dla dziecka.

 W zależności od wieku i chęci, dziecko może czytać książeczkę razem z rodzicem, bądź samodzielnie, lub słuchać interpretacji Leszka Zdunia, wraz z mruczeniem kota Sokratesa, dźwiękiem dzwoneczków, czy śpiewanej przez dzieci kolędy. Forma wydania dodatkowo oferuje możliwość zabawy, poprzez budowanie bałwanka, ubieranie choinki, czy granie na bombkach i pierniczkach ulubionej melodii.

 W tej świątecznej opowieści dzieci nie tylko towarzyszą głównym bohaterom w przygotowaniach przedświątecznych, ale również dowiadują się jak Święta Bożego narodzenia są obchodzone w innych zakątkach świata. Najważniejszym przesłaniem książki jest jednak to, że ich istotą bynajmniej nie są prezenty… Jak zwykle ważną rolę odgrywa tu kot Sokrates.

Każdy, kto zakupi książeczkę pomoże spełnić marzenia dzieci wspieranych przez akcję „Pomagamy Mikołajowi”. W jej ramach wolontariusze, dzięki pozyskanym darom
i funduszom, kupują i przekazują najbardziej potrzebującym ich wyśnione bożonarodzeniowe prezenty, o które proszą w wysyłanych do Mikołaja listach.

Akcję wspierają Natalia Kukulska i Agnieszka Cegielska.

Książeczka dostępna w salonach Empik oraz na stronach www.empik.com


 

KIKO, NIKO I SOKRATES NA WAKACJACH

Pierwsza na komputer MULTIMEDIALNA KSIĄŻECZKA INTERAKTYWNA!!!

 

    Wymagany Flash Player.     SMS: 8,61 zł (w tym VAT)Wspólnie z wydawnictwem dbajki.pl wydaliśmy zupełnie niezwykłą i innowacyjną ze względu na formę książeczkę interaktywną: „Kiko, Niko i Sokrates na wakacjach”. Jest to udźwiękowiony audiobook, z animacją i mini-grami dla dziecka, do pobrania na komputer za sms-a. Książka jest wyposażona w niezależne od siebie funkcje – samodzielnego czytania, słuchania (lektor), interaktywnego przekładania stron oraz zmiany ilustracji.

 

Wyjątkową atrakcją „Kiko, Niko i Sokrates na wakacjach” jest fakt, że książeczkę czyta znakomity polski aktor PIOTR ADAMCZYK. Jego kojący głos i ciekawa interpretacja sprawiają, że opowiadania chciałoby się słuchać na okrągło.

 

Autorem bajek z serii „Kiko, Niko i Sokrates” jest Leszek Zduń (aktor telewizyjny, teatralny i filmowy, znany z roli Kuby w serialu „Rodzina Zastępcza Plus”), natomiast niezwykle barwne i wywołujące uśmiech na twarzy ilustracje wykonała artystka malarka Agnieszka Madaj, która współpracowała już z nami przy książce „Blogowe dbajki”.

 

W tej wakacyjnej historii głównej bohaterce, dzięki przyjacielowi Sokratesowi i jego opowieściom, udaje się zrozumieć i oswoić nieśmiałość, co pozwala dziewczynce na znalezienie w sobie odwagi i zaangażowanie się w zabawę z rówieśnikami oraz czerpanie z niej radości.

 

W zależności od wieku i chęci, dziecko może czytać książeczkę razem z rodzicem, bądź samodzielnie, lub słuchać interpretacji Piotra Adamczyka, wraz z dźwiękiem szumiącego morza i latających nad głowami rybitw. Forma wydania dodatkowo oferuje dziecku możliwość zabawy, poprzez kolorowanie obrazków, budowę zamku z piasku, czy np. zbieranie muszelek.

 

Każdy, kto kupi książeczki z serii „Kiko Niko i Sokrates” wesprze Dom Samotnej Matki i Dziecka.

 Kup przez SMS.

Zobacz wersję demo.NIKO, KIKO I SOKRATES


Niko, Kiko i Sokrates

W ramach projektu "Przepis na udana rodzinę" (więcej informacji poniżej) została wydana bezpłatna książka pt.: „Niko, Kiko i Sokrates” – jest to zbiór 4 ciepłych bajek terapeutycznych, opisujących trudne sytuacje pojawiające się w każdej rodzinie i wskazujących sposoby ich rozwiązywania. Głównymi bohaterami opowiadań jest rodzeństwo: 7-letnia Kiko i 3-letni Niko oraz ich niezwykły kot-filozof Sokrates, który zawsze potrafi znaleźć sposób na kłopoty.

Autorem bajek z serii „Niko, Kiko i Sokrates” jest Leszek Zduń (aktor telewizyjny, teatralny i filmowy, znany zwłaszcza z roli Kuby w serialu „Rodzina Zastępcza Plus”), natomiast niezwykle barwne i wywołujące uśmiech na twarzy ilustracje wykonała artystka malarka Agnieszka Madaj.

W serii bajek „Niko, Kiko i Sokrates” ukaże się również, na stronie www.dbajki.pl innowacyjna, ze względu na formę wydania, bajka interaktywna – będzie to udźwiękowiony audiobook do pobrania za sms’a na komputer, z animacją i mini grą dla dziecka. Jako pierwsi w Polsce wydamy książkę interaktywną – powstawały już takie zagranicą, ale w naszym kraju to nowość. Każdy kto kupi książkę interaktywną „Niko, Kiko i Sokrates” wesprze Dom Samotnej Matki i Dziecka.


BLOGOWE DBAJKI
 blogowe dbajki

Wydawnictwo dbajki.pl wydało książkę pt.: „Blogowe dbajki”, która jest zwieńczeniem konkursu dla blogerów, organizowanego wspólnie z Onet, na napisanie bajki terapeutycznej.

W książce i audiobooku zamieszczone są najpiękniejsze bajki wybrane w konkursie, a ich dopełnienie stanowią niezwykłe, urzekające barwami ilustracje Agnieszki Madaj i Darka Madaja.

 

"Blogowe dbajki" to proste historie dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, które pomagają im odnaleźć się w trudnych sytuacjach życiowych, a rodzicom czerpać inspirację do mądrego wychowywania i nawiązywania głębszych relacji z dziećmi. Zbiór blogowych dbajek  to wyjątkowy podarunek. Tutaj razem, dorośli i dzieci, wyruszają w wyobrażony, fantastyczny świat, by się czegoś nauczyć o innych, przeżyć i zrozumieć siebie.

 

Bajka-dbajka jest sposobem wspomagania rozwoju psychicznego dziecka, daje mu poczucie bezpieczeństwa, buduje zaufanie do innych i wpływa na poczucie własnej wartości. Dziecko czuje się kochane, wie, że ma wokół siebie osoby, które nie zawiodą.  (dr Maria Molicka ) Wszystkie dbajki umieszczone w tym zbiorze są wartościowe. Każda dotyczy innego tematu, między innymi rozstania, choroby bliskiej osoby, adaptacji w przedszkolu, szkole, oswojenia się z wizytą u lekarza, lęku przed ciemnością, odczuwania inności czy poczucia własnej wartości.

 

Bajki w audiobooku czytają – Dorota Deląg, Maria Seweryn, Marta Kuligowska, Patrycja Markowska, Maciej Orłoś.

 

Do książki i audiobooka "Blogowe dbajki" dodajemy prezent - książkę "Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy".

 

Kupując książkę wspierasz Dom Samotnej Matki i Dziecka.

 

Książka z audiobookiem "Blogowe dbajki" dostępna jest na www.dbajki.pl/sklep

 

POBIERZ BEZPŁATNIE


W ramach Projektu „Bajka-Pomagajka u doktora” ukazała się książka
autorstwa Jovanki Tomaszewskiej i Wojciecha Kołyszki pt.: „Opowieści z Planety Holo”. 

Pięć opowieści napisanych i zilustrowanych przez autorski duet dotyczy przede wszystkim problematyki choroby przewlekłej. Mimo iż w naszym zamyśle  książka miała być przede wszystkim wsparciem  dla chorego dziecka i jego rodziców, doskonale jednak sprawdzi się jako pomoc w zrozumieniu całej sytuacji choroby przez bliskich, przyjaciół czy rówieśników z klasy.

Także osoby niedotknięte bezpośrednio tą problematyką znajdą w niej wzruszające historie o tym, jak oswoić coś, co już zostanie z nami na zawsze – chorobę przewlekłą.

Pozycja zawiera również  informacje na temat realizacji naszego projektu oraz metody bajkoterapii i jej zastosowania.

Książka wydana z funduszy otrzymanych przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych na projekt ,, Bajka Pomagajka u doktora” Operatorem środków jest Ecorys Polska.

 

POBIERZ PLIK

 

Książka wydana dzięki funduszom norweskim.

 

Nasze audiobooki

 

 

 

SPONSORZY:

kaptał ludzkiefsmswfdopeeanorwayfioecorysmenkbdspnwfosnfosoremkidnmoneygram

 

 
Copyright © Fundacja Drabina Rozwoju. Strona główna | Zrobiliśmy | Projekty | Aktualności | WydaliśmyWesprzyj nas | Kontakt | Galeria i Media